czwartek, 26 lutego 2009

Jeśli nudzicie się przed komputerem polecam tę stronkę: http://www.liveatc.net/topfeeds.php. Konieczne głośniki.

10:38, e-notam
Link Komentarze (8) »
czwartek, 22 stycznia 2009

Blog nie umarł, umarł sezon. Jak nie śnieg to chlapa i latania nie ma. Ani w Pruszczu, ani w Elblągu. Spędzam za to pracowicie czas na kursie do ATPL, który kończę w lutym. Wiem, że Was nie rozpieszczam, ale lepsza cisza niż mierne teksty. Poza tym opisuję to co przeżyłem, a skoro nie przeżyłem lotniczo niczego to i o czym tu pisać? Skoro tak tęsknicie, to w ten weekend czeka Was niespodzianka. Jako, że już jutro od rana aż do niedzieli wieczorem siedzę właśnie na kursie ATPL, to opiszę wieczorem w pokoju hotelowym jak taki kurs przebiega i na co zwrócić uwagę. Pozdrawiam i dzięki za cierpliwość i wyrozumiałość.

Przemek

piątek, 19 grudnia 2008

Wszystkim odwiedzjącym notam.pl życzę wesołych Świąt Bożego Narodzenia i jednocześnie zapowiadam, że jeszcze w tym roku pojawią się nowe wpisy.

czwartek, 30 października 2008

 

Kilka dni euforii i tyleż samo butelek dobrego australijskiego wina wystarczy. Duma z przejścia pierwszego etapu w drodze na lotnicze szczyty nadal mnie rozpiera, choć patrząc retrospektywnie na swój egzamin praktyczny oceniam go dość krytycznie. Nie był to mój najlepszy dzień, szczególnie, że męczyła mnie choroba lokomocyjna – nie wiem skąd. Walczyłem głównie ze sobą i własnym żołądkiem (timing is everything!), potem z nie najlepszą pogodą i samolotem.

Egzamin mam za sobą i broń Boże nie spoczywam na laurach. Czas płynie, a ja dalej kroczę w dobrze znanym wam kierunku. W chwili obecnej już pocę się na kursie do ATPL-a a w przyszłym miesiącu czeka mnie też króciutki kurs MCC – to jeśli chodzi o teorię.

Jeśli chodzi o praktykę, muszę poczekać aż ULC przyśle mi moją licencję, ale mam już umówione szkolenie VFR nocki, oraz intensywne latanie w celu budowania nalotu (póki co są to marne 52 godziny, w tym 10 godzin nalotu jako PIC), laszowanie na C 152, C 172 oraz morana. Ten ostatni jest szczególnie interesujący dla mnie, gdyż jest dolnopłatem i ma przestawny skok śmigła, co gwarantuje rozwój techniki pilotażu i naukę czegoś zupełnie nowego. Mam też zarezerwowany symulator do szkolenia IR w 2009 roku.

Idę się uczyć, a wkrótce kolejne odcinki notam.pl.

piątek, 24 października 2008

     PPL (A) !!!!!!!!!! :)

szczegóły wkrótce - gdyż właśnie otworzyłem butelkę dobrego wina. Za zdrowie czytelników notam i mój mały sukces!

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 17